Виставки-міст

 
 

Виставки-міст
Несподівано для мене самої цей художній проект обміну виставками між Норвегією та Україною переріс у більше ніж художній, він змінив життя. Але тоді, у 2002 році, коли тільки все розпочиналось, було багато амбіцій та бажань показати норвежцям достойне обличчя України. Мене болюче вразила фотовиставка у скляному переході між двома супершопами Ставангера, де були представлені знімки бездомних дітей Росії. Хоча то є об’єктивка правда про бездомних, але страшні обличчя дітей, що дивились з фотографій на перехожих у країні, де не має бездомних тварин, не дратували, а навпаки викликали почуття, що хочеться над цим піднятися й показати свою країну не через біль та сльози.
І звичайно, у нас є тільки один безпрограшний варіант, це мистецтво. Я довго продумувала персоналії всіх учасників виставки з української сторони. Хотілось показати найкраще, але інтуїтивно розуміючи, що в законодавчому полі у нас все не так потужно та досконало, як в мистецтві, я підбирала художників, яких добре знала й які могли б мені повірити й довірити роботи для перетинів усіх кордонів. Все що робилось, трималось тільки на ентузіазмі та порядності. Зараз я можу сказати, що не помилилась у виборі жодної кандидатури, й хочу освідчитись у самих теплих почуттях до кожного з митців.
Також, цей проект був колосальною школою досвіду, що торкався області психології людських душ. Вони відкривались, як ніколи ще не читана книга. А жанр тої книги був жорсткий детектив з ліричним кінцем.


Создан 08 сен 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником