Країна снів Олександра Добродія

 
 

Країна снів Олександра Добродія
Дозволимо собі перефразувати вислів Горація, що загальне схвалення має той, хто з’єднує приємне з корисним. У цьому сенсі країна снів, у яку полинаємо всі, без географічних, соціальних та інших обмежень, виводить нас саме до цього стану гармонії utile dulci.
Малярська країна снів Олександра Добродія, як стан марева, що поволі рухає колеса фантазії і де плине застиглий час під “Мелодії вулиць старого міста”.
Творчий доробок художника, за яким мені пощастило стежити протягом десяти років, дає підстави для деяких висновків. Добродій є постійно схожим на самого себе. Проте творення художнього образу з опрацюванням культурно-міфологічною спадщиною минулого, це саме той хід, а точніше шлях, який обрав для себе митець.
Якщо спробувати охарактеризувати пройдений етап, то приблизно це можна окреслити, як досить цілісне та потужне індивідуально-філософське ядро, на яке нарощуються досвід, зрілість, майстерність. Одна з минулих виставок художника мала назву “Арt-архів” і це виглядає досить симптоматично. Добродій, як не гучно це звучить, співпрацює з “архівом людства”, певною мірою позичає теми, сюжети, символи та знаки, а потім повертає, і то вже є зріз минулого у погляді конкретного сучасника.
Олександру Добродію поталанило, він був учнем митця-філософа Данила Лідера. Споглядальну систему віддзеркалення світів, яку сповідував вчитель, Добродій намагається розвивати у станковому живописі.
Проглядаємо список виставкової діяльності митця. У цьому плані біографія досить насичена від Києва – Мадриду –Нью-Йорку, з поверненням у рідні пенати через Стамбул. Проте у даному контексті хотілось би хоча б натякнути на декілька проблем.
Виставкова діяльність митців за кордоном носить суто спонтанний характер. Україна, як terra incognito для світу, блискавками розкидає своїх митців. А точніше, знайомство з нашою культурою відбувається у порядку приватних ініціатив, поки пишуться, переписуються та украдаються державні програми.
У цей самий час на теренах внутрішньої художньої ситуації, розвішуються певні ярлики, як діагнози. Так наш герой, Олександр Добродій, бачиться як сюрреаліст. Якщо бути більш застережливими і не переносити калькою сталі термінологічні форми опрацьовані Заходом, і дозволити собі мистецтвознавчу паузу, хоча б таку, як відстань між витягнутою рукою хірурга зі скальпелем та його очима, то і оцінки власного доробку будуть більш точні та коректні.
А поки що обмежимося тим, що доробок Олександра Добродія є “добрим” і це співзвучно з прізвищем автора.
2002


Создан 08 сен 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником